Eker Asansör

Eker, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve yıllar içinde kendini kanıtlamış bir firma olarak öne çıkmaktadır. 1984 yılında kurulan Eker, sürekli gelişen hizmet ve kalite standartlarıyla otomotiv endüstrisinde saygın bir konuma gelmiştir. 2015 yılında asansör sektörüne de adım atarak AR-GE çalışmaları ve seri üretim projeleri ile bu alanda da iz bırakmaya devam etmektedir.

 

Eker, 30 yılı aşkın tecrübesini asansör sektörüne de taşıyarak bu alanda kısa sürede adından söz ettirmiştir. Eker, sektördeki standartları yükseltmek amacıyla çalışmalarını güvenlik odaklı bir şekilde üretimini sürdürmektedir. Teknolojik yenilikleri takip eden, uluslararası kaliteyi yakalayan ve sektörün ihtiyaçlarını doğru analiz eden Eker Asansör, başarı grafiğini her geçen gün daha yükseğe taşıma konusundaki kararlılığını sürdürmektedir.

 

Eker, asansör sistemleri için tasarladığı ve ürettiği asenkron (dişlili) ve senkron (dişlisiz) makine motorları ile Türk asansör sektöründe önde gelen ve en çok tercih edilen marka olma yolunda ilerlemektedir.

 

Eker Asansör, sektörün önde gelen üretim tesislerinden biri olarak kabul edilen 60.000 m2'lik kapalı alana sahip bir fabrikada faaliyet göstermektedir ve personeli, altyapısı ve teknolojik yetenekleriyle sektörde önemli konumda yer almaktadır.

Dönüm Noktaları
1984 / Kuruluş

1984 yılında mütevazı bir atölyede doğan Eker, sektöründe köklü bir geçmişe sahiptir. Geçen yıllar boyunca, kuruluşumuz tutku, özveri ve mükemmeliyet anlayışı ile büyüdü, gelişti ve sektöründe yenilikçi bir lider haline geldi.

1994 / Anonim Şirketi

Yıllar içinde, üretimindeki tecrübemizi ve uzmanlığımızı sürekli olarak artırdık ve 1994 yılında bijon üretimi yapmaya başladık.

1999 / Dökümhane

Eker, üretim sektöründe inovasyonunu geliştirmeye devam etti. Geleceğe dönük vizyonu sayesinde 1999 yılında dökümhane ile birlikte kampana ve disk üretimi başladı.

2005 / Yarı Otomatik Döküm Hattı

Eker, her zaman en son teknoloji ve inovasyon trendleriyle adımını atmıştır. Eker, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için 2005 yılında yarı otomatik döküm hattını devreye almıştır.

2008 / Fren Cırcırı Üretimi

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına devam eden Eker, 2008 yılında ürün segmentine  bir yenisini daha ekleyerek fren cırcırı üretimine başlamıştır.

2009 / Süspansiyon Körüğü Üretimi

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en iyi çözümü sunmak için titizlikle çalışan Eker, 2009 yılında süspansiyon körüğü üretimine başlamıştır.

2011 / Ekdöksan

Eker, büyüme ve gelişme hedeflerinden hiçbir zaman ödün vermemiştir. Müşterilerimize daha fazla değer sunmak, sektördeki etkinliğini ve üretim kapasitesini artırmak için 2011 yılında Ekdöksan'ı kurmuştur.

2012 / Tam Otomatik Döküm Hattı

Eker, müşterilerine en iyi hizmeti ve çözümleri sunmak için,  artan talep doğrultusunda üretim hacmini genişleterek 2012 yılında tam otomatik döküm hattını faaliyete geçirmiştir.

2015 / Asansör Motoru Üretimi

Eker, sürekli gelişen hizmet ve kalite standartlarıyla otomotiv endüstrisinde saygın bir konuma gelmiştir. 2015 yılında asansör sektörüne de adım atarak AR-GE çalışmaları ve seri üretim projeleri ile bu alanda da iz bırakmaya devam etmektedir.

2020 / GES Çatı Sistemi

Eker, 2020 yılında yenilenebilir enerjiye giriş yaptı. Hem enerjisel hem de çevresel etkileri en aza indirmek için GES çatı sistemini fabrikalarına dahil etti. 

2021 / Süspansiyon Körüğü Üretim Kapasitesi Artımı

Eker, 2021 yılında süspansiyon körük üretim kapasitesi artırım gerçekleştirdi. Bu sayede tamamen buharlı üretim sistemine dönüldü.

2023 / GES Arazi

Temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımı, günümüzde giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Eker, bu durumu göz önünde bulundurarak 2023 yılında GES arazi sistemini kullanmaya başlamıştır.

2023 / Isıl İşlem Hattı

Metal ürünlerin dayanıklılığını, mukavemetini ve işlenebilirliğini artırmak için ısıl işlem hattı, endüstriyel üretim süreçlerinin vazgeçilmez bir bileşeni haline gelmiştir. Eker, 2023 yılında kurduğu ısıl işlem hattı ile yatırımlarına devam etmektedir.

2023 / Otomatik Bobin Sarım Hattı

Sürdürülebilir ve verimliliği her zaman ön planda bulunduran Eker, 2023 yılında yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Otomatik bobin sarım hattı ile verimliliği, hassasiyeti ve kaliteyi bir arada sunmaktadır. 

2023 / Reklamasyon Kum Geri Dönüşüm Hattı

Doğal kum kaynaklarının tükenmesini önleyen, atık malzemelerin kullanımı ve her şeyden önemli olan  gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılması konusunda duyarlı olan Eker, 2023 yılında reklamasyon kum geri dönüşüm hattı kurmuştur.

Vizyonumuz

Eker, otomotiv ve asansör sektörlerinde sürdürülebilir başarımızla dünya çapında tanınan, yenilikçi ve güvenilir bir marka olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimize en yüksek kalitede ürünler sunarak sektördeki konumumuzu koruyacak ve global pazardaki etkimizi sürekli genişleteceğiz. Teknolojik gelişmeleri takip ederek, çevreci ve sürdürülebilir çözümler üreterek, toplum ve çevre için değer yaratan bir işletme olarak varlığımızı sürdüreceğiz.
 

Misyonumuz

Müşteri memnuniyetini esas alarak, yüksek kalite standartlarına uygun ürünler üreterek ve rekabetçi fiyatlar sunarak sektörde öncü bir rol üstlenmeyi misyon ediniyoruz. Sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek, Ar-Ge çalışmalarımızı güçlendirerek ve iş güvenliği önlemlerini sürekli iyileştirerek çalışanlarımızın ve müşterilerimizin güvenini kazanmaya devam edeceğiz. Toplumun ve çevrenin ihtiyaçlarını gözeterek, etik değerlere bağlı kalarak, sosyal sorumluluk projelerine destek vererek toplumsal kalkınmaya katkı sağlamak en önemli görevlerimizden biridir.
 

Kalite Belgelerimiz
Eker Bijon